Taniec towarzyski – kursy dla dużych i dla małych

Kursy tańca towarzyskiego

Taniec towarzyski to taka forma aktywności, która zapewnia możliwość podreperowania kondycji fizycznej w rytmie walca, swinga czy quickstepa. To forma rozrywki wywodząca się z zabaw ludowych i tańców salonowych. Około XX wieku tańce towarzyskie nabrały nieco więcej blichtru i zarezerwowane były dla klas uprzywilejowanych.

Dziś tańczyć każdy może – trochę lepiej, trochę gorzej. W naszej szkole dbamy o kursantów, by efekty tańców szły w tę lepszą stronę! Podczas nauki tancerze nie czują presji, wysiłek fizyczny nie jest nadmierny, dopasowany jest do potrzeb i możliwości danej osoby. Szczególnie dbamy o przyjazną atmosferę, niezbędną do nauki. Tańczenie w parach wymaga wzajemnego zrozumienia, poszanowania i przede wszystkim wspólnych chęci do pokonywania granic i przeszkód. Tańczenie to magiczna aktywność, oczyszczająca ciało i umysł – twierdził tak nawet Sokrates. Starożytni Grecy przyznawali tańcom ogromną wartość wychowawczą. Według myślicieli i filozofów, taniec to piękno duchowe wydobywane poprzez piękno ruchów tanecznych.

Taniec towarzyski – kursy dla dużych i dla małych

Nie ma znaczenia wiek, w którym podejmujesz decyzję o nauce tańca. Na kursy zapraszamy osoby w różnym wieku, o różnych doświadczeniach. Uczymy i dzieci, i młodzież, i dorosłych. Taniec jest nietypową formą aktywności – wymaga od nas nie tylko przyswojenia wiedzy, zapamiętania kroków czy figur, ale wczucia się w fale dźwięków. Pokazujemy historie poprzez ruch, estetykę ciała, powabne, emocjonalne gesty. Taniec łączy to, co najpiękniejsze – uczucia, wspomnienia, opowieści, z ćwiczeniami. Na niejednych zajęciach możesz się zmęczyć. Niby nic, a jednak po godzinie sumiennych ćwiczeń masz wrażenie zaliczonego treningu na siłowni! Tyle że podczas nauki towarzyszą Ci najróżniejsze emocje, pozytywny nastrój i grupowa, niezapomniana atmosfera. Podczas kursów tańca towarzyskiego w naszej szkole odpoczniesz psychicznie – a do tego zadbasz o siebie pod względem fizycznym.

Rodzaj kursów tańca towarzyskiego w naszej szkole

Prowadzimy kursy tańca towarzyskiego dla dzieci i dla dorosłych. Do grupy tych tańców należą style:

  • Standardowy (w składzie: walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot oraz quickstep)
  • Latynoamerykański (czyli: samba, cha-cha, rumba, paso doble, jive).

Są to tańce uprawiane zarówno profesjonalnie – turniejowo, jak i również bardziej powszechnie w klubach, dyskotekach, czy na balach. Te style wyróżniają się elegancją, piękną sylwetką, kontrolowaną dynamiką i koordynacją ruchową.